Instinct Pro version 2.2.0

What’s new

 • 4 configurable datasets for quick changes of displayed data

  How this works:

  A new ‘Dataset’ setting option was added for quick changing of the displayed data configuration. It allows to choose sets Opt1 to Opt4. Each set keeps the configuration for the main data fields, left and/or right data fields (depending on the device), and the circle.

  You will start with Dataset Opt1 which keeps your existing data setup. When you choose a dataset that was not used before, it will begin with the default settings. Then you can can select the data that you want in this set and save the settings.

  The next time you switch to this set from another, your configuration will be restored.

 • Switching between datasets can be done quickly on the watch, without the need to reach for the phone

  NOTE: This is only possible on watches running CIQ 2.3.0 or higher.

  How this works:

  When you go to the watch face selection menu on your device, besides the ‘Apply’ option, you will see ‘Customize’ if your device supports it. When you select it, you will be able to cycle between the 4 data sets by pressing the select key or tapping on the ‘Dataset’ option. Once done, press the exit key.

 • Switching color themes on the watch

  How this works:

  Press the select key or tap the ‘Theme’ option. Then press the exit key.


 • Escape character in date format

  How this works:

  If you enter ‘=’ (equals sign) in the ‘Date format’ field, the following character will be taken literally, i.e. not substituted by its assigned data.

  So for example ‘=n’ will show an n instead of the day name.

  If you input ‘Garmin’ in the ‘Date format’, you will get something like Gar1iFri or Gpr1iFri (depending on the time of the day), but if you input ‘G=ar=mi=n’, you will always get Garmin.

 • Military Date Time Group (DTG) option for some data fields

 • Removed units in distances to save screen space

 • Changed wind speed ‘kn’ (ISO recommendation) to ‘kt’ (used in aviation)

17 thoughts on “Instinct Pro version 2.2.0”

 1. Hello! Thank you for your feedback. I have already replied to your email, but replying here again so that other users can see my reply: The tides and waves is a very interesting topic and I hope I will be able to look into it one day. However it is not so simple to do, and even harder on Instinct devices that have very little onboard memory which limits the features that can be added.

 2. Hello! I’m loving your watchface, best ive seen yet. Imusing a garmin instinct 2 surf edition. The only thing i miss is info about the tides and waves. Do you think it could be added in the future? Thank you very much for your time!

 3. Dzięki za wiadomość. Na razie nie mam jasnej odpowiedzi bo obecnie pracuję nad innym projektem co pewnie jeszcze kilka dobrych dni potrwa. Dopiero potem będę planował co dalej w Instinct Pro.

 4. Coś kreuje sie na horyzoncie? Jakieś perspektywy czasowe na opcje autozmiany opt lub zmiany gestem? Doczekać sie nie mogę 🙂

 5. Na pewno jest mniej uciążliwe i kłopotliwe niż ręczne zmienianie wszystkich opcji danych jedna po drugiej 😉. Szczególnie jeśli to się robi wprost na zegarku. A co do sensowności automatycznego zmieniania nie jestem do końca przekonany, bo wtedy użytkownik w zasadzie nie ma kontroli nad tym co mu się w danym momencie pokazuje. A gdyby tak przełączać gestem nadgarstka?

 6. Dzięki za komentarz. Zmniejszenie opcji do dwóch dałoby bardzo niewielką oszczędność pamięci (inaczej bym nie robił czterech 😉). Możliwość rotacji chyba nie byłaby trudna do dodania, ale muszę przestudiować temat żeby się co do tego upewnić.

 7. Dzięki za komentarz. Tak, to już było zaplanowane ale nie trafiło do ostatniej wersji. Pojawi się w następnej niebawem. Póki co, może pomocna będzie informacja że zakres temperatur jest zawsze w kolejności od mniejszej wartości do większej, czyli nie może być tak że minimalna temperatura jest -1° a maksymalna -3°.

 8. Prośba o małą korektę zakresu temperatur. Dziś np. pokazuje -1°-3°, ekranik na Instinct2 jest mały i w sumie nie wiadomo czy druga wartość 3 jest dodatnia czy ujemna (-3). Może zamiast środkowego minusa wstawić dwukropek?

 9. Przełączanie ekranów z danymi OPT1-4 z pozycji menu jest uciążliwe i kłopotliwe, wydaje mi się, że mało kto będzie to robił. Tylko automatyczne zmienianie ma sens.

 10. Wprowadzenie ekranów z danymi jest fajnym pomysłem (OPT1-4). Chociaż 4 to może za dużo. Ja bym rozważył zmniejszenie do dwóch (zwolni się trochę miejsca w pamięci na zmienne) i OPT2 zrobił płatny i koniecznie dodał możliwość rotacji, automatycznej zmiany tych ekranów co minutę. Marzy i się na OPT1 mieć zdefiniowane pola z danymi zdrowotnymi a na OPT2 pogodowymi, nic więcej nie potrzeba 😉 (mam Instinct2)

 11. Super. Fajnie by było bo domyślam się, że na baterie też to by miało lepszy wpływ.

 12. Muszę sprawdzić czy da się to zrobić z minimalnym wykorzystaniem pamięci zegarka której na Instinct 2 bardzo niewiele zostało dla dodatkowych funkcji.

 13. Jest szansa ustawić HR Live żeby przestał się aktualizować razem z sekundnikiem tak jak w oryginalnych tarczach?

 14. Jest szansa ustawić HR Live żeby przestał się aktualizować po jakimś czasie razem z sekundnikiem tak jak to jest w oryginalnych tarczach?

 15. Dzięki!

  Rzeczywiście, udało mi się problem z sekundami zreprodukować. Postaram się to naprawić w następnej wersji.

  Sugestię ulepszenia zanotowałem na przyszłość.

  Niestety Instinct 2 ma bardzo mało pamięci dostępnej dla tarcz co ogranicza możliwości ulepszeń i z tego powodu muszę bardzo rozważnie podchodzić do tematu dodawania nowych funkcji.

 16. Świetna tarcza, świetna robota.
  Mały błąd – wciąż występuje. Kiedy rano tarcza wychodzi z trybu dnd, sekundnik nie pokazuje sekund tylko 0 i nie zmienia się, dopóki nie wciśnie się np przycisku set i back czyli wymusi refresh tarczy.
  Pomysł na ulepszenie: a może wprowadzić auto cykliczne przełączanie ekranów Dataset? 30sek na opt1, 30sek na opt2….

 17. Świetna tarcza, świetna robota.
  Pomysł na ulepszenie: a może wprowadzić auto cykliczne przełączanie ekranów Dataset? 30sek na opt1, 30sek na opt2….
  Wciąż występuje jeden błąd. Kiedy rano tarcza wychodzi z trybu dnd, sekundnik nie pokazuje sekund tylko 0 i nie zmienia sie, dopóki nie wciśnie się np przycisku set i back czyli wymusi refresh tarczy.

Please share your comments or ideas for improvement and new features.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: